Szamba betonowe – czujnik wypełnienia szamba

Duża część budynków, nie ma możliwości podłączenia do publicznej kanalizacji więc musi posiadać bezodpływowy pojemnik. Przeznaczony on jest do gromadzenia ścieków z gospodarstwa domowego. Szamba betonowe są wytrzymałe i trwałe. Jednakże osoby posiadające przyłącze do gminnych wodociągów coraz częściej decydują się na zakup szamba betonowego w celu gromadzenia deszczówki bądź innych cieczy.

Szamba betonowe

Szamba betonowe są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o zbiorniki na ścieki komunalne. Obecnie zbiorniki jakimi są szamba betonowe znajdują zastosowanie zarówno do kolekcjonowania deszczówki, gnojówki i gnojowicy jak i jako studnie. Producenci szamb betonowych w większości stosują najlepszy żelbeton B – 25 jak i dwukrotną warstwę izolacyjną izolbet, jest to gwarancja, że szamba betonowe będą mieć warunki do długiej eksploatacji przez klienta. Kluczowe w produkcji tego produktu jest wykonanie odlewu betonowego oraz zastosowanie odpowiednich preparatów, które zakleją pory oraz wykonanie odprężenia materiału. kolejnym etapem obejmuje nałożenie podwójnej warstwy izolacji. Taki proces jest na każdym kroku kontrolowany i sprawdzana jest końcowa jakość. Cały proces daje gwarancję klientowi szczelności i wytrzymałości przez lata. Po montażu u interesanta szambo przykrywane jest specjalnie wykonaną płytą żelbetonową. Powierzchnia zbiornika zewnętrznie też musi zostać odpowiednio uodporniona. Przeprowadza się taki zabieg aby obniżyć ryzyko przedostawać się wody gruntowej do szamba.szamba betonowe

Do dowozu i budowy zbiornika potrzebne są fachowe akcesoria. Firma musi takowe posiadać w swoich filiach. Szamba betonowe ze względu ma swój długi okres żywotności oraz stuprocentową szczelność są rozwiązaniem  nienaruszającym równowagi ekologicznej. Warto też wiedzieć, że szamba są bardzo wytrzymałymi zbiornikami.Nie ma na nie wpływu poziom wód gruntowych. Można je montować nawet w gruncie o wysokim poziomie wód. Następnym aspektem, który warto znać jest fakt, że szamba betonowe są masywne. Dzięki czemu nie pękają pod wpływem nacisku np szambiarki. Można obok nich montować podjazdy. Solidnie wykonane zbiorniki nie będą pękać, kruszyć się ani sprawiać jakichkolwiek problemów przez wiele lat.Żeby uniknąć przepełnienia szamba warto poprosić producenta o montaż czujnika wypełnienia szamba.

Czujnik wypełnienia szamba

Dzięki takiemu czujnikowi pod żadnym pozorem nie dozna się zjawiska wylewających się nieczystości. Jest to niemiłe i wręcz koszmarne doświadczenie. Takie zaskoczenie być może być bardzo dokuczliwe, jeśli jest święto bądź niedziela i nie koniecznie dojedzie do nas firma zajmująca się wywozem nieczystości. Żeby uniknąć tak nieprzyjemnej sytuacji dobrze jest zamontować w swoim zbiorniku sygnalizator szamba – czujnik szamba czyli system ostrzegania przed nadmiernym poziomem wypełnienia zbiornika. Pasuje on do każdego rodzaju zbiornika. Dzięki takiemu czujnikowi można skutecznie wywinąć się od przepełnienia szamba. Ciecz w zbiorniku po osiągnięciu ustawionego etapu alarmowego, powoduje odpalenie sygnału akustycznego i świetlnego. Dzięki odpowiedniemu ustaleniu poziomu poziomu wody można bez nerwów zdążyć z zamówieniem szambiarki.