Urządzenia UTM wszystkie informacje

Urządzenia UTM

Ostatnio stały się bardzo popularnym tematem w środowisku specjalistów od bezpieczeństwa sieci są urządzenia UTM. Dla osób nie wtajemniczonych pragniemy wyjaśnić, że jest to rozbudowany system zabezpieczeń zawierający wiele specjalistycznych modułów wbudowane w jedno urządzenie. Jest to nowość na rynku zabezpieczeń sieciowych. Dzięki wprowadzeniu wielu innowacyjnych i do tąd nie stosowanych rozwiązań jest to sposób na zapewnienie najwyższego poziomu bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.

Technologia

Urządzenia UTM składają się z szeregu modułów, które w obecnie można kupić osobno. System UTM Cyberoam składa się z takich modułów jak: firewall, VPN, IPS, Weeb Filter, Application Filter, WAF, IM, Qos, Anti Virus, Anti Spam, raportowanie. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że urządzenie UTM Cyberoam obsługuje wszystkie wymienione moduły. Zapewnia przy tym pełne bezpieczeństwo sieci oraz usprawnia prace administratorów sieci.

Administracja

urządzenia UTMUrządzenia UTM pozwalają administratorom sieci na szereg skoordynowanych działań, czego nie umożliwia nadzorowanie kilku odrębnych urządzeń. UTM Cyberoam integrują ogromną rzesze funkcji zabezpieczających w obrębie jednej platformy sprzętowej. Dzięki tego typu rozwiązaniu administrator może na bieżąco dostosowywać konfigurację wszystkich modułów. Zaletą tego rozwiązania jest również fakt, że reakcja na cyber atak następuje natychmiastowo. Osiągnięte jest to przez bardzo szeroko rozbudowany system raportowania i logów. Urządzenia UTM Cyberoam minimalizują koszty infrastruktury sieciowej, zachowując przy tym najwyzszy poziom bezpieczeństwa jaki jest obecnie dostępny na rynku

Zagrożenia

Zastanawiają się Państwo pewnie czy warto zabezpieczyć swoją firmę takim urządzeniem. Odpowiedź jest oczywista. Ceny urządzeń UTM wychodzą dużo taniej niż koszt poszczególnych modułów w jakie wyposarzony jest UTM Cyberoam. Urządzenia UTM Cyberoam można wdrożyć zarówno do małych przedsiębiorstw, gdzie jest kilka komputerów jak i do ogromnych sieci firmowych, które składają się z kilku oddziałów rozlokowanych w różnych częściach Polski. W każdym z przypadków UTM Cyberoam zapewni pełne bezpieczeństwo sieci oraz danych informatycznych firmy. To rozwiązanie kompleksowo chroni przed najgorźniejszymi atakami z jakimi walczą specjaliści od bezpieczeństwa sieci. Zoptymalizowany system nowej generacji jakim jest UTM błyskawicznie reaguje na ataki i zagrożenia jakie są wymierzone w przedsiębiorstwa.

Zapisz