Urządzenia UTM Cyberoam

Urządzenia UTM niezbędny element bezpieczeństwa sieci

Ogólnoświatowa sieć komputerowa jaką jest Internet aktualnie staje się nieodzowny w sterowaniu przedsiębiorstwa. Niezależnie od wielkości każda firma eksploatuje z co najmniej jednego komputera podłączonego do sieci. Laptopy bardzo ułatwiają działalność przedsiębiorstwa. Dzięki nim zaoszczędza się czas i pieniądze, ułatwiona jest łączność między działami wewnątrz firmy jak również pomiędzy oddziałami zamiejscowymi. Dlatego nikt nie wyobraża sobie prowadzenia firmy bez połączenia Internetowego. Niestety zarazem z rozwojem Internetu etapowo rozbudowują swoją działalność cyber przestępcy. O ile do zagwarantowania bezpieczeństwa w domu wystarczy antywirus i świadomość człowieka w tym zakresie o tyle człowiek biznesu powinien wielostronnie zabezpieczyć swoją sieć najlepszymi systemami bezpieczeństwa jakimi są Urządzenia UTM Cyberoam.

Bezpieczeństwo sieci

urządzenia UTM CyberoamWłaściciele firm powinni zadbać o poważny poziom wykształcenia swoich pracowników w tematyce bezpiecznego poruszania się po sieci. Rozpowszechnionymi zagrożeniami kierowanymi w przedsiębiorstwa są ataki, których skutkiem jest szyfrowanie danych na komputerach w oddziale. Teraz hakerami nie są pojedyncze osoby ale całe zespoły ekspertów, którzy posiadają ogromną wiedzę i środki pieniężne. Powoduje to, że cyber ataki są bardzo efektywne. Używaną drogą jaką niepożądane oprogramowanie dostaje się do sieci firmowej jest otwieranie zainfekowanych załączników do maili. Cyber przestępcy w mailach podszywają się pod zaufane zakłady takie jak Poczta Polska, dostawca energii. Dlatego trzeba zainwestować w urządzenia UTM Cyberoam, które są odporne na rozwinięte ataki hakerskie.

Komplementarnie wypada opracować staranną politykę bezpieczeństwa jaka będzie działać w firmie. Wymagania bezpieczeństwa sieci obejmują zarówno takie klasyczne zabezpieczenia jak stosowanie skomplikowanych haseł ze znakami specjalnymi oraz zmienianie ich co jakiś czas jak również specjalistyczne urządzenia, które zabezpieczają sieć np.: VPN router czy też Hardware firewall. Aktualnie opracowanie korzystnej i efektywnej polityki bezpieczeństwa jest dużo prostsze niż kiedyś, ponieważ systemy nowej generacji UTM są bardzo pomocne w tym.

Urządzenia UTM Cyberoam

Urządzenia UTM dają pewność skutecznej ochrony danych informatycznych firmy i zabezpieczają przed atakami cyber przestępców. UTM Cyberoam są zdaniem ekspertów z tematyki zabezpieczeń jednymi z najlepszych systemów zabezpieczeń sieci firmowych. Dzięki temu, że są zaawansowane to zabezpieczają sieć firmową na wszystkich warstwach modelu OSI. Urządzenia UTM zabezpieczają sieć już od poziomu wysyłania i odbierania sygnału fizycznego, poprzez ochronę przesyłania pakietów danych szyfrując je, aż po warstwę aplikacji, odpowiedzialną za odczytanie danych i ich przetworzenie. Urządzenia UTM Cyberoam zawierają w sobie moduły takie jak: Antywirus, Antyspam,IPS, Weeb filter, application filter, Firewall, VPN, WAF, IM, Qos, oraz moduł odpowiedzialny za opracowanie raportów. Jak widać dzięki rozbudowanemu urządzeniu i oprogramowaniu do niego można zyskać szereg funkcjonalności, które systemowo zabezpieczą zarówno małą sieć firmową jak i ogromne korporacje.

VPN router

Znaczącym komponentem systemu UTM jest VPN router. Ten element systemu ma szereg istotnych funkcji. To dzięki niemu można zapewnić bezpieczeństwo haseł niezależnie od miejsca przebywania pracownika. Dzisiaj przedsiębiorstwa rozwijają się w intensywny sposób. Pracownicy potrzebują dostępu do zasobów firmy w podróżach służbowych jak również zazwyczaj dostępu zdalnego z miejsca zamieszkania. VPN router zapewnia ochronę przed wyciekiem informacji poza tym zapobiega nieautoryzowanemu dostępowi do zasobów informatycznych firmy. Dodatkowo moduł ten odpowiada za wysoki poziom bezpieczeństwa oraz zapewnia stabilne połączenie. VPN router skanuje ruch pod kątem wirusów, spamu, prób włamania dzięki czemu chroni komputery i sieć oraz szeroko ochrania przed zagrożeniami pochodzącymi z tabletów

Zapisz

Zapisz