Szamba betonowe wszystko co musisz wiedzieć

Szamba betonowe to trafny wybór.

Szamba to zwykłe urządzenia i to zarówno pod względem budowy jak i działania. Szambo betonowe to zbiornik montowany pod powierzchnią ziemi, połączony z powierzchnią za pomocą włazu wykonanego z żeliwa, posiadający otwór gdzie, rurami doprowadzane są nieczystości. Rozmiar szamba betonowego musi być dopasowana do ilości zużywanej wody na każdego mieszkańca domu. Usytuowanie szamba betonowego, musi być zgodne z przepisami. Pokrywa szamba oraz wywiewka powinny znajdować się w odległości 5 metrów od okien i drzwi wejściowych, 2 metry od granicy działki oraz 15 metrów od studni. Przy planowaniu położenia szamba trzeba również zadbać o możliwość jego opróżniania, a konkretnie – zapewnić drogę dojazdu dla wozu asenizacyjnego lub wyprowadzić rurę kanalizacyjną do granicy działki.

Szambo betonowe jest najlepsze na rynku.

Szamba betonowe zrobione przez zakłady specjalizujące się w tej konkretnej dziedzinie, są wykonane z wysokiej jakości elementów betonowych i żelbetonowych, dzięki odpowiedniemu zaimpregnowaniu są bardziej odporne na korozję i uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest, aby od firmy u której zakupiliśmy zbiornik na szambo otrzymać certyfikat szczelności. Jest on wskazany przy odbiorze budowlanym. Produkcja szamba powinna być zgodna z wyznaczonymi normami bezpieczeństwa. Musimy kupować takie szamba betonowe, które posiadają Aprobatę Techniczną Instytutu Ochrony Środowiska.

Na ogół montuje się szamba betonowe, które można zakupić jako gotowy produkt. Szamba betonowe są nieskomplikowane w montażu, jednakże trzeba upewnić się czy do wyznaczonego miejsca dotrze dźwig – w przypadku gdy zdecydujemy się na zakup gotowego szamba. Najczęściej spotykaną formą szamb betonowych są zbiorniki jednokomorowe, dwukomorowe lub wielokomorowe.

szamba betonoweSzamba betonowe bez większych obaw, możemy użytkować na działkach o wysokim poziomie wód gruntowych. Rozmiar jaki mają szamba betonowe zapewnia dobre osadzenie w gruncie w odróżnieniu od zbiorników z tworzywa sztucznego. Jego wytrzymałość na nacisk jest dobrą inwestycją w kontekście planowanej budowy podjazdu do garażu lub miejsca parkingowe nad nim. Jest również tak bywa wybierany z uwagi na cenę oraz szeroką ofertę rynkową.