Szamba betonowe czy przydomowa oczyszczalnia ścieków

Wykorzystanie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków może funkcjonować wyłącznie jako zbiornik do składania fekalii. Jest ona zrobiona w tym zamyśle. Jej dedykowanym zastosowaniem jest właśnie zbieranie ścieków z domu i do tego oczyszczenie ich w ogromnym stopniu. Pomimo to szamba betonowe znajdują dużo szersze wykorzystanie. Gdyż szamba betonowe są służą do gromadzenia zarówno ścieków jak i gnojówki, gnojowicy, deszczówki. Nadprogramowo mogą funkcjonować jako zbiorniki do kiszenia kapusty i ogórków. Szamba betonowe mogą funkcjonować i również jako studnie czy też kanały samochodowe.

Cała prawda o oczyszczalni ścieków

Na terenie kraju można spotkać coraz więcej jednostek troszczących się o środowisko naturalne. Toteż w opiece o otaczający nas świat powstały przydomowe oczyszczalnie ścieków. W UE zespalają wielu użytkowników. Wszakże mimo to duży procent jednostek wybiera jednak szamba betonowe. Tym artykułem pokażemy wszystkie parametry przydomowej oczyszczalni nieczystości. Uzupełniająco dokonamy porównania z równie popularnym konkurentem czyli szambem betonowym.

szamba betonoweCena

Dla wielu jest to kluczowy czynnik, który ma wpływ na wybór zbiornika na ścieki komunalne. Polskie społeczeństwo niestety w zestawieniu do zachodu Europy zarabiają dużo mniej. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków kosztują około 4 000 zł. Jest to bez wątpienia dużo większa cena niż za szamba betonowe, ich ceny zaczynają się około 800 PLN. Do tej ceny trzeba doliczyć adekwatnie transport i montaż. Komplementarnie wypada liczyć się z kupnem separatorów tłuszczów i innych praktycznych elementów.

Jak to jest skonstruowane

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez namysłu jest efektywna i ekologiczna. Pozwala ona odzyskać w dobrym procencie oczyszczoną wodę. Stopień czystości wody jest związany od firmy produkującej oraz innowacyjności modelu. Tak oczyszczona woda może zostać wykorzystana do podlewania kwiatów czy też trawników. Jednakże czy warto tyle płacić? Coraz więcej przedsiębiorstw produkcyjnych szamb betonowych tak unowocześniło swoje zbiorniki, że spełniają one funkcje przydomowej oczyszczalni ścieków. A są bardzo dużo tańsze.

Szamba betonowe kontra przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są niesamowicie drogie. Ich cena jest głównie uzależniona poprzez surowiec z jakiego są wykonane. Używane do wyboru plastik jest jednym z najbardziej odpornych oraz przyjazne środowisku. Nie winien on zachodzić w żadne reakcje ze ściekami albowiem mogło by to wytępić florę bakteryjną. Szamba betonowe mają o dużo niższą cenę, ponieważ beton jest tani. Warto wiedzieć, że mają dużo szersze zastosowanie. Faktem jest, że nasz artykuł rozwieje wątpliwości na jaki zbiornik się zdecydować.

Zapisz