Sprytne sposoby na oszczędzanie

Dziś wiele trudności sprawia nam oszczędzanie. Niskie zarobki, stale rosnące ceny produktów czy opłat spędzają sen z powiek. Podstawę stanowi zmiana stylu życia, w którym oszczędzanie stanie się naszą naturalną czynnością. Istnieje wiele sposobów, dzięki którym bez wysiłku możemy odłożyć pokaźną sumę pieniędzy. Planowanie oszczędzania najlepiej rozpocząć gdy budujemy dom. Wtedy można już zastosować wiele rozwiązań, które z powodzeniem w przyszłości zaoszczędzą dużo pieniędzy. Szamba betonowe jako zbiornik na deszczówkę czy też baterie słoneczne na dachu to jedne z wielu sposobów na oszczędzanie.

Robienie większych zakupów

Zrób listę zakupów i co jakiś czas wybieraj się na większe zakupy. Dzięki temu unikniesz droższych cen w małych sklepach, a także działania pod wpływem impulsu, który niekorzystnie wpływa na wydawanie pieniędzy.

Wyprzedaże

Końcówka sezonu to niższe ceny, dzięki którym możemy zaopatrzyć swoje szafy w ubrania opatrzone wysoką jakością wykonania.

Energooszczędne żarówki

Energooszczędne żarówki to prosty sposób, dzięki któremu zminimalizujemy opłaty za prąd. Wymiana żarówek w całym mieszkaniu sprawi, że nie będziemy mieli wyrzutów sumienia, gdy zdarzy nam się zapomnieć wyłączyć oświetlenie we wnętrzu.

szamba betonoweWoda deszczowa

Bardzo dobrym rozwiązaniem, generującym ogromną ilość oszczędności jest gromadzenie wody deszczowej. Najlepszym zbiornikiem do takiego zastosowania są szamba betonowe. Deszczówkę można wykorzystać na wiele sposobów. Najlepiej do podlewania ogrodu, spłukiwania toalety czy też prania. Jest to bardzo ekologiczny sposób na oszczędności. Szamba betonowe nie są drogimi zbiornikami, a z pewnością będą pełnić swoją rolę przez dekady.

Rezygnacja z telefonu stacjonarnego

W dobie rozwijającej się technologii każdy z nas posiada telefon komórkowy toteż możemy zrezygnować z telefonu stacjonarnego. Internauci polecają również promocyjne oferty telewizji i Internetu od jednego operatora.

Kanapki do pracy

W większości przypadków nie chce nam się przygotować posiłku do pracy, a gdy doskwiera nas głód, udajemy się do sklepu aby go zaspokoić. Częste korzystanie z takiej alternatywy wiąże się z dużymi wydatkami na jedzenie. Możemy więc zabrać sałatkę czy kanapki z domu i zaoszczędzić tym samym kolejne złotówki.

Papierosy

Palenie tytoniu to duży koszt. Aby go zmniejszyć możemy zrezygnować z paczki papierosów na rzecz e-papierosa czy krajanki tytoniowej przeznaczonej do samodzielnego kręcenia papierosów.

Rower?

Kolejny sposób na oszczędność – wybór roweru na rzecz opłat za paliwo. Jeśli możemy sobie na to pozwolić, zyskamy nie tylko dodatkowe pieniądze w portfelu, ale i czas, który poświęcamy na stanie w korkach.

Resztki po obiedzie

Oszczędność to również wykorzystywanie poobiednich resztek ziemniaków na pyzy, kluski śląskie czy kopytka.

Zakupy przez Internet

To dobry pomysł, zważywszy na to, że możemy w nim trafić na bardzo duże promocje, zwłaszcza sprzętu elektronicznego.

Zapisz

Zapisz